با یک طراحی خاص ورودی منزل خود را رویایی کنید.

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون در شهرتان...کلیک کنید

با یک طراحی خاص ورودی منزل خود را رویایی کنید.


درب ورودی هر منزلی از مهم ترین عضو ها ی هر خانه است و باعث ایجاد حریم و جداکردن فضای داخلی خانه از فضای خارجی و بیرونی می شود و در جهت حفظ امنیت داخل خانه موثر است. در هر نوع خانه ای ، درب منزل از متریال گوناگونی ساخته و پرداخته می شود ، و شکل و طرح ان نیز با توجه به سلیقه افراد متفاوت است.
برخی از افراد برای خانه ی خود چندین درب تهیه کرده و برخی دیگر تنها برای درب ورودی فکر و چاره می کنند، که این افراد می توانند با توجه به سلیقه ی خود ان را سفارش داده و یا به انواع و اقسام فروشگاه های درب ، مراجعه کرده و به صورت اماده خریداری کنند.
درب ها در گذشته توسط چوب ها ساخته می شدند چرا که این متریال به راحتی و اسانی در دسترس بودند و به راحتی می توانستند ، نقش و نگار بر روی ان به وجود بیاورند، در حال حاضر نیز چوب وجود دارد، که افراد با توجه به هزینه ها و بودجه ی خود و همین طور طول چوب ان را تهیه می کنند.
امروزه معمولا برای درب ورودی و برای اینکه وجه ی مرسومی داشته باشد، از چوب استفاده می کنند که اتفاقا باعث مجلل تر شدن و زیباتر شدن هر چه بیشتر جلوی منزل می شود.
نوع دیگری از درب ورودی نیز وجود دارد که به ان درب ویلایی گفته می شود ، و در انواع درب حیاط در مناطق مختلف استفاده می شوند.این نوع درب ها که در کنارشان باغچه کوچکی نیز ساخته می شود، بسیار دربین افراد پرطرفدار و پرفروش است.
البته می توان گفت در بین افراد، درب های اهنی نیز پرطرفدار است، چرا که نمای بیرونی یک منزل تاثیر به سزایی در نمای یک خانه دارد و برخی معتقدند که درب اهنی در با شکوه کردن نمای خانه بسیار موثر تر است.
اینگونه درب ها بسیار مقاوم تر و مستحکم تر می باشند و در برابر رطوبت و حرارت عایقند و هم چنین چارچوب قوی دارند و تراز هستند.
برخی از این درب های ورودی مدل استیل هستند و امروزه به تازگی وارد بازار شده اند و مورد استفاده قرار گرفته اند،این نوع از درب ها به هیچ عنوان رنگشان از بین نمیرود و به دلیل فلز بودن برخلاف چوب مقاوم ترند و چارچوبشان قوی تر است.
در اینگونه درب ها ، لولای درب به قسمتی فلزی جوش می خورد، این درب های استیل نیز  در بین مردم محبوب و مرسوم هستند. این درب ها نگهداریشان راحت تر است و مقرون به صرفه نیز هست، عمر زیادی نیز داشته و در شکل های مختلف تولید می شوند.
در برخی مکان ها نیز از درب شیشه ای استفاده می شود و یا حتی در کنار و در ترکیب با درب های چوبی نیز شیشه به کار می رود، البته درب های تمام شیشه در قسمت پشتی منزل و حیاط خلوت به کاربرده می شود و باعث زیبایی ان قسمت از منزل می شود.
در کنار چوب نیز این درب های شیشه ای باعث زیبایی خاص درب ورودی می شود، و بسیار انتخاب خوبی خواهد بود و باید این نکته را مدنظر داشته باشید که این نوع از درب ها از قیمت بالایی برخوردارند.
هم چنین اینگونه درب ها به دلیل به کار بردن هر دو جنس شیشه و چوب از لحاظ وزنی سنگین تر بوده و گران ترند و محافظت از ان ها نیز کمی سخت می باشد.
برخی از درب ها نیز به صورت پنلی هستند و به حالتی هستند که می توانند در هر طرحی ان را بسازند، و این درب ها نیز بسیار زیبا هستند.
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : با یک طراحی خاص ورودی منزل خود را رویایی کنید.

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •