ایده های طراحی و بازسازی اتاق خواب کودک

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #

نمایش بانک بزرگ مقاله ها و برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در هر شهر...کلیک کنید

ایده های طراحی و بازسازی اتاق خواب کودک

کودکان روحیه ی لطیفی دارند و بایستی که اتاق خوابشان با ارامش و امنیت همراه باشد و کودک بتواند اوقات خوبی را در اتاق خود سپری کند و به خصوص بتواند بازی کند و خواب خوب و راحتی را داشته باشد.
یکی از مواردی که در طراحی اتاق خواب کودک مهم است تخت خواب او می باشد که می توانید از نوع فانتزی ان استفاده کنید و برای کودک خود سفارش دهید، می توانید برای این کار نظر او را هم بپرسید و از کاراکتر های کارتونی و اشکال فانتزی مثل: قایق، ماشین و غیره استفاده کنید. این قضیه باعث احساس خوب در کودک شما می شود و خواب راحتی را خواهد داشت.
رنگ ها می توانند حالت روحی کودک شما را بهتر کنند و باعث شادابی او شوند، بهتر است که از پرده هایی با رنگ روشن استفاده کنید و چه خوب که با اشیا و وسایل اتاق هماهنگی داشته باشد، برای کاهش نور نیز می توانید از والان و شید نیز استفاده کنید. 
اسباب بازی های کودک اشکال مختلفی دارند و در رنگ ها و اندازه های متنوعی هستند، می توانید از این وسایل با کمی خلاقیت فضای اتاق را طراحی کنید و در هزینه نیز صرفه جویی کنید.  می توانید اسباب بازی های کوچک را در قفسه بچینید و اسباب بازی های بزرگ را اویزان کنید.
هم چنین می توان این نکته را نیز ذکر کرد که اگر اتاق کودک شما کوچک است می توانید از تخت خواب تاشو و شلف ها و کشو های کم جا استفاده کنید که اتاق خیلی شلوغ نشود.
می توانید برای دیوار های اتاق خواب از کاغذ دیواری و رنگ های شاد استفاده کنید، به جای کاغذ دیواری حتی می توانید از نقاشی نیز استفاده کنید، موضوع این نقاشی ها می تواند هر چیزی که کودک شما دوست دارد، باشد.
بهتر است که پارچه ها و ملافه ها و بالش کودک شما با زمینه ی اتاق هماهنگی داشته باشد ، در کنار این موضوع تزیین سقف را نیز مدنظر بگیرید، می توانید از طرح های شبرنگ ماه و ستاره استفاده کنید تا کودک شما موقع استراحت و خواب با دیدن چنین منظره ای ارامش بیابد.
می توانید بر روی دیوار اتاق کودک خود،عکس ها و تابلو های زیبا نصب کنید و یا از عکس های خانوادگی استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید که دیوار اتاق را خیلی شلوغ نکنید.
کف اتاق کودک را بهتر است مفروش کنید تا نرم و گرم باشد و اگر کودک شما به زمین خورد، اسیبی نیز نبیند، حتی می توانید به جای فرش از تشک های لاستیکی نیز استفاده کنید.
در اتاق کودک باید جایی وجود داشته باشد که وسایل کودک را در ان قسمت قرار داد، بهتر است مکانی را برای اسباب بازی های او در نظر بگیرید و هم چنین کشویی را برای لباس های کودک مدنظر داشته باشید. اتاق کودک در شب نباید خیلی تاریک باشد و بهتر است که از یک چراغ خواب مناسب و زیبا در کنار تخت او استفاده کنید، حتی می توانید ساده ی ان را تهیه کنید و خودتان ان را تزیین کنید.
برای زیباتر شدن فضای اتاق کودک می توانید از لوستر های فانتزی و شیک استفاده کنید، و هم چنین می توان از نورپردازی سقفی و توکار استفاده کرد و بایستی حالت نورها ، ترکیبی باشند.
البته باید گفت که اتاق دخترانه با پسرانه کمی فرق می کند و در طراحی و رنگ ها باهم تفاوت دارد، برای اتاق کودک دخترانه بهتر است از رنگ های نارنجی، صورتی استفاده گردد و طرح و نقش دخترانه داشته باشد و برای اتاق کودک پسرانه از رنگ های ابی اسمانی و سبز استفاده شود و از کاراکتر های بن تن و مرد عنکبوتی و ماشین ها استفاده شود چرا که مورد علاقه بچه هاست.

  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : ایده های طراحی و بازسازی اتاق خواب کودک

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •