انواع پرده های پذیرایی ابشاری

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش برترین فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

انواع پرده های پذیرایی آبشاری

در یک خانه ، داشتن پنجره باعث ورود نور طبیعی به خانه می شودو خانه را روشن تر می کند و از طرفی گرما و سرما ی خانه را نیز تنظیم می کند، امروزه به دلیل در کنار هم قرار گرفتن خانه ها، برای حفظ حریم خصوصی بهتر است که پرده نصب شود. با توجه به سبک دکوراسیون و چیدمان خانه ها ، نوع پرده ای که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود، هم چنین در اتاق های مختلف حالت و نوع پرده با هم فرق می کند.
پرده های ابشاری مدل بسیار مناسبی برای نصب بر پنجره های عریض می باشد، که در واقع از به هم پیوستن چندین هلال تشکیل می شود. برای اینکه این پرده بتواند به خوبی زیبایی خود را نشان دهد، بهتر است که از پارچه های ظریف استفاده شود، مانند: حریر ساده، حریر شاین، حریر کریستال و غیره.
در پرده های حریر گلدار ، قسمت حریر ساده ی ان به صورت کشی از پشت حریر گلدار دوخته می شود و ان را زیباتر می کند و موجب می شود که بهتر بایستد.
این مدل پرده ها از محبوب ترین مدل ها بوده و هم از قد و هم از عرض چین می خورد و فروش بالایی دارد، البته می توان گفت که این پرده را بیشتر در تالار ها و سالن ها استفاده می کنند چرا که جلوه و شکوه زیادی را به ان فضا می دهد. 
می توان این نوع پرده ها را در صورت علاقه بدوزید و در خانه نصب کنید، چون اینگونه پرده ها در قسمت هلال ها مساوی نیستند بهتر است که جداگانه ان ها را برش بزنید و در این کار این نکته را درنظر داشته باشید که ، اندازه فرورفتگی هلال ها متناسب باشد، نسبت طول هلال ها به یکدیگر مساوی باشد.
اندازه ی کوتاه این مدل از پرده را می توان به عنوان والان استفاده کرد و نوع بلند ان  را می توان به عنوان پرده استفاده کرد.باید به خاطر داشته باشید که طول پارچه را چهار برابر طول میله در نظر بگیرید، برای دوخت نوار پرده می توانید دو سانتی متر از بالای پرده را به داخل تا بزنید و نوار را به ان بدوزید.
اگر برای اتاق پذیرایی این نوع پرده را در نظر دارید، بهتر است از لحاظ رنگ و طرح با دیگر وسایل از جمله مبلمان ان را هماهنگ در نظر بگیرید. پوشش اجرا شده بر روی این پرده ها ان را در برابر گرد و غبار مقاوم می کند، هم چنین به ان خاصیت انتی استاتیک می دهد و در حالت عادی زمان شستشوی ان را به تاخیر می اندازد. ظرافت و دوخت این پرده ها هر بیننده ای را به خود مجذوب می کند، با کنار دادن حاشیه های پرده می توانید از محیط بیرون نیز لذت ببرید. 
برای شستشوی اینگونه از پرده ها بهتر است که ان ها را به خشک شویی بسپارید چرا که با کیفیت بهتری اینکار را انجام می دهند و به پارچه ی ان اسیب نمیزنند و والان های ان را باز نمی کنند.
برای نصب نیز می توانید در ابتدا از یک پارچه سفید استفاده کرده و سپس خود پرده را نصب کنید و از روی ان والان ها را نصب نمایید، اینگونه پرده ها از قدیم الایام از شهر سوخته ایتالیا در ابتدای مراتب ساخته و پرداخته شده است و تاریخچه ای دیرینه دارد، در عصر ویکتوریایی استفاده از این پرده ها در طراحی منازل رونق بسیار گرفت و تا به امروز در طراحی و تولید ان پیشرفت های زیادی ایجاد شد و مدل های بهتری ارائه گشت.
مدل این پرده های ابشاری علاوه بر زیبایی دو چندان منزل باعث جلوگیری از ورود سرما نیز می شود.
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : انواع پرده های پذیرایی ابشاری

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •