آکواریوم های چوبی ، ایده آل تمامی سنین

  • اشتراگ گذاری در شبکه های اجتماعی :

  • #
  • #
  • #
نمایش فروشگاههای دکوراسیون داخلی در شهر شما...کلیک کنید

آکواریوم های چوبی ، ایده آل تمامی سنین

اگر شما دقت کنید ، هر چیزی که در طبیعت موجود است وقتی وارد دنیا و زندگی روزمره بشر می شود ، زیبایی به خصوصی را به آن می بخشد  و حتی محیط زندگی یا کسب و کار شما را جذاب تر و پر آرامش تر می کند ، حال این جزء از طبیعت می تواند ،  گل ها و گیاهان باشد و یا حتی موجودات زنده دیگری همچون ماهی ها و ...
اکثر افراد در منازل خود یا حتی در محیط های کسب و کار شان ترجیح می دهند ، محیط خود را با استفاده از آکواریوم زیبا تر کنند ، و یا اصلا زیبایی مدنظر شان نیست و به هر دلیل دیگری مایل به تهیه یک آکواریوم شیک هستند ، آکواریوم های بسیاری زیادی در طرح ها و جنس های مختلف در بازار موجود می باشد و هر شخص بنا بر سلیقه خود می تواند هر کدام از این آکواریوم های جذاب را تهیه کنند ، اما از‌ پر طرفدار ترین انواع آکواریوم می توان به آکواریوم های چوبی اشاره کرد .
ممکن است عده ای فکر کنند که اگر یک آکواریوم چوبی را انتخاب کنند ، ممکن است خیلی زود به دلیل تماس ۲۴ ساعته با آب ، از بین برود و به قولی حس کنند که پول شان را هدر می دهند . یا حتی احساس می کنند اگر یک آکواریوم چوبی را انتخاب کنند ممکن است در طولانی مدت ، باعث مرگ ماهی ها شود و مواردی از این قبیل .
اما جالب است بدانید که اکثر موجوداتی که در آب زندگی می کنند ، از ماهی ها تا جلبک ها و یا حتی میکروب هایی که مورد علاقه و غذای ماهی ها هستند ، علاقه بسیار زیادی به زندگی کردن و رشد کردن بر روی چوب ها را دارند ، خیلی جالب است که بدانید عده ای از ماهی ها علاقمند هستند بر روی چوب ها تخم ریزی کنند و حرکت کنند .
برای اینکه بتوانید محیط آکواریوم خود را زیباتر و همچنین تبدیل به محیطی آرام برای ماهی ها و دیگر جانداران کنید نیاز است که در تهیه چوب برای آکواریوم به نکاتی توجه کنید تا هم منزل یا محیط کار شما زیبا شود و هم ماهی ها و دیگر جانداران در محیطی ک علاقه دارند و شبیه اقیانوس و دریاست زندگی کنند . 
برای ایجاد یک آکواریوم چوبی خوب و زیبا از چوب های بامبو ، یا اکثر چوب هایی از درختانی که در اطراف باتلاق ها یا رودخانه و دریا هستند استفاده می شود .اما این هم شرایط به خصوص خود را دارد که از جمله ی آن ها می توان به این مورد که باید حتما قبل از استفاده این چوب ها را به خوبی هفته ها و ماه ها خیس کنید تا باعث مرگ حیوانات آب زی  نشوند و یا حتی اگر خیلی عجله دارید و مدت زمان کمی در اختیار دارید ، می توانید از آب جوش استفاده کنید و مدام هم آن آب را تعویض کنید . یا مشاهده شده که اکثر افراد چوب درخت مو را انتخاب می کنند چرا که هم زیبایی به خصوصی دارد به علت پیچ و تاب های موجود در آن و هم نسبت به باقی چوب ها سالم تر هستند . و پیشنهاد میشود در فصول سرد سال ، خصوصا زمستان از چوب این درختان برای تزیین آکواریوم تان استفاده کنید .ولی حتما باید چوب را به هر طریقی که می توانید به خوبی ضدعفونی کنید تا با خیالی راحت از آن استفاده کنید و مطمئن باشید که هیچ خطری جان آبزیان را تهدید نمی کند و چوب نیز تحت هیچ عنوانی قارچ نمی زند.
و در نهایت شما می توانید یک آکواریوم ایده آل با چوب هایی زیبا از دل طبیعت در منزل یا محیط کار خود داشته باشید .
  • مرجع :https://www.mapstar.net/
  • برچسب ها : آکواریوم های چوبی ، ایده آل تمامی سنین

تعداد نظرات ثبت شده :0 نظر

فرم ارسال نظر
  • دیدگاه شما

  •